Stwórz profesjonalne CV teraz!
CV po ukraińsku: wzór, jak napisać [też do pracy w Polsce]
Piszą o nas:
CV po ukraińsku to резюме. Jednak napisanie profesjonalnego życiorysu w tym języku może być nie lada wyzwaniem — zwłaszcza jeśli aplikujesz do pracy w Polsce. Zatem jak to zrobić dobrze?
W tym artykule zobaczysz poprawny wzór CV po ukraińsku. Dowiesz się też, jak krok po kroku napisać ukraińskie CV, by szybciej dostać pracę w kraju lub za granicą. Przestrzegaj moich wskazówek, a na pewno zrobisz dobre wrażenie na rekruterach.
Stwórz skuteczne CV w kilka minut. Wybierz profesjonalny szablon CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje CV dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.
Kreator CV online LiveCareer to narzędzie, w którym najszybciej stworzysz profesjonalne CV i pobierzesz je jako PDF lub DOC.
CV po ukraińsku — wzór
Юлія Шевченко
Продавець-касир
Numer telefonu
Adres e-mail
Профіль роботи
Зараз я навчаюся на косметичному факультеті Косинусської школи і вже 2 роки працюю касиром в АТБ. Щодня обслуговую касу, викладаю товари та стежу за порядком у магазині. В аптеці Rossmann я міг би використати свої знання в області косметики та проконсультувати ваших клієнтів.
Професійні навички
- експлуатація каси та POS-систем
- знання косметики
- Англійська мова - рівень B2
- Водійські права B
Особисті якості
- позитивне ставлення до роботи та бажання розвиватись
- доброзичливість і легкість у встановленні дружніх відносин з клієнтами
- вміння працювати в команді
- готовий до роботи в позмінний режим
Досвід Роботи
07/2020–дотепер АТБ
Посада: Продавець-касир
Обов'язки:
- касове обслуговування
- зберігання товарів і піклування про належну викладку продукції
- підтримання порядку в магазині
- постійне обслуговування клієнтів (включаючи прийом скарг)
Досягнення:
- найбільшу кількість клієнтів обслужено у червні 2019 року
Освіта
2021–по теперішній час Cosinus післясередня школа
Напрямок: Косметика
Зацікавлення
Цікавлюся макіяжем, модою та здоровим способом життя (займаюся йогою та плаванням).
Nie musisz mieć doświadczenia w pisaniu CV. W kreatorze CV LiveCareer znajdziesz gotowe treści dla dowolnej branży i stanowiska, które wstawisz w CV jednym kliknięciem.
1. Jak napisać CV po ukraińsku krok po kroku?
Pisanie CV po ukraińsku nieco różni się od tworzenia polskiego curriculum vitae. Jednak cel obu tych dokumentów jest podobny: zainteresować pracodawcę i dostać zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną. A musisz wiedzieć, że rekruter poświęci tylko kilka sekund na pierwsze przeczytanie Twojego życiorysu.
Dlatego każde CV po ukraińsku zacznij od tzw. Профіль роботи, czyli profilu zawodowego, nazywanego też rubryką CV O mnie (Про себе) albo podsumowaniem zawodowym. To krótka sekcja (4-5 zdań), w której wyjaśnisz pracodawcy, kim jesteś, jakie jest Twoje największe osiągnięcie z CV i dlaczego aplikujesz do pracy w tej konkretnej firmie.
Kolejną istotną informacją w ukraińskim CV powinny być Twoje kompetencje zawodowe. Tę sekcję życiorysu możesz podzielić na Umiejętności specjalistyczne (Професійні навички) i Umiejętności miękkie (Особисті якості). Do tych pierwszych można zaliczyć m.in.:
- obsługę programów i maszyn
- wiedzę branżową
- znajomość języków obcych na określonym poziomie
- prawo jazdy
- uprawnienia zawodowe.
Natomiast do kompetencji miękkich zaliczamy m.in. bardzo istotne na rynku pracy umiejętności interpersonalne, cechy charakteru oraz predyspozycje psychiczne i fizyczne do pracy.
Żadne idealne CV po ukraińsku nie może się także obyć bez opisu doświadczenia. Pisząc tę sekcję, pamiętaj, żeby zawrzeć w niej swoje kluczowe obowiązki (обов'язки) i osiągnięcia zawodowe (досягнення) — najlepiej poparte danymi liczbowymi. Możesz do nich zaliczyć m.in. wzrost sprzedaży, szybki awans, dużą liczbę obsłużonych klientów, wysoką ocenę pracowniczą czy 100% terminowość.
A żeby Twoje CV po ukraińsku było jeszcze bardziej atrakcyjne, wzbogać je o krótki opis swojego wykształcenia (wystarczy, że podasz ostatnią ukończoną szkołę) i zainteresowań — najlepiej tych związanych z ofertą pracy.
Oczywiście, na samej górze życiorysu musisz podać też swój zawód lub stanowisko, a także niezbędne w CV dane osobowe: imię i nazwisko, numer telefonu i profesjonalny adres e-mail. Jeśli chcesz, w CV po ukraińsku możesz podać też adres zamieszkania — podobnie jak robi się to w rosyjskim CV. Jednak podawanie daty urodzenia i stanu cywilnego w CV nie ma sensu.
W ukraińskim CV — inaczej niż na przykład w CV po angielsku — powinieneś też dodać profesjonalne zdjęcie biznesowe. Nie jest to obowiązkowe, ale może sprawić, że rekruter łatwiej Cię zapamięta.
2. Jak napisać CV dla Ukraińca do pracy w Polsce?
Zasadniczo jeśli aplikujesz do pracy w Polsce, powinieneś napisać CV w tym języku. Dla większości polskich pracodawców nawet najlepsze CV po ukraińsku będzie niezrozumiałe, dlatego przygotuj je tylko na wyraźną prośbę pracodawcy (gdy zostało to zaznaczone w ofercie pracy). Możesz też skorzystać z pomocy doradców, którzy pomogą Ci napisać CV za darmo w języku polskim, ukraińskim lub rosyjskim.
Pamiętaj też o różnicach między polskim a ukraińskim CV. Jeśli aplikujesz do pracy w Polsce, na dole CV musisz dodać klauzulę RODO ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych i kontaktowych — w przeciwnym razie nie będziesz mógł wziąć udziału w rekrutacji.
Dobrą praktyką jest też wpisanie do CV znajomości języka polskiego i/lub angielskiego — o ile znasz je co najmniej w stopniu komunikatywnym — a także używanie pełnych nazw firm i uczelni oraz zapisywanie ich alfabetem łacińskim. W polskim CV nie musisz za to podawać adresu zamieszkania.
Zobacz też wzór CV tłumacza oraz CV po hiszpańsku.
Twój list motywacyjny napisze się sam — jeśli skorzystasz z kreatora listu motywacyjnego LiveCareer. Wybierz profesjonalny szablon, odpowiedz na kilka prostych pytań, a program jednym kliknięciem wygeneruje dla Ciebie profesjonalny list do pracy.
Zobacz też wzór listu motywacyjnego dla swojego zawodu.
Piszesz CV po ukraińsku i masz więcej pytań? Zadaj mi pytanie w komentarzu, a ja spróbuję Ci pomóc.
Jak sprawdzamy treści na LiveCareer?
Nasz zespół sprawdził ten artykuł pod kątem zgodności z procesem redakcyjnym LiveCareer.pl. Dzięki temu porady naszych ekspertów są spójne z aktualnymi standardami i trendami w pisaniu CV oraz listów motywacyjnych. Zaufało nam już ponad 10 milionów kandydatów, którym pomogliśmy zdobyć wymarzoną pracę. Przygotowanie każdego z artykułów jest poprzedzone uważną analizą dostępnych raportów i badań, aby nasze treści odpowiadały na aktualne potrzeby rynku pracy.
O autorze
Żaneta Spadło jest ekspertką ds. kariery i pisarką, cytowaną m.in. przez Forbes Woman Polska, Rzeczpospolitą, PulsHR, Polską Agencję Prasową, Polskę Press, Dzień Dobry TVN i Puls Biznesu. Jako absolwentka dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, od ponad 10 lat działa w marketingu i mediach. Od 2019 roku Żaneta pisze oparte na eksperckiej wiedzy, badaniach i własnym doświadczeniu artykuły poradnikowe z zakresu szukania pracy, pisania dokumentów aplikacyjnych, prawa pracy i autoprezentacji, zgodne z oficjalnymi wytycznymi LiveCareer. W 2021 roku napisała kompleksowy e-book dla czytelników LiveCareer, zatytułowany „Jak napisać świetne CV i dostać pracę”.
Oceń ten artykuł:
Cv po ukrainsku
Średnia:
Chcesz stworzyć skuteczne CV?
Wypróbuj kreator CV za darmoPodobne artykuły
Jak powinno wyglądać CV i co zawierać? 10 wzorów
Dowiedz się, jak powinno wyglądać CV i co powinno zawierać. Zobacz wzór prawidłowego CV i 10 profesjonalnych szablonów CV. Stwórz CV, które da Ci pracę.
Darmowe szablony CV do pobrania: 17 wzorów za darmo
Sprawdź darmowe szablony CV wybrane i ocenione przez ekspertów. Zobacz, jak wybrać dobry CV szablon dla siebie. Pobierz gotowe darmowe wzory CV.
Proste CV: wzór jak napisać i 18 prostych CV szablonów online
Dowiedz się, jak napisać proste CV i zobacz 18 prostych CV wzorów do wypełnienia online i pobrania. Stwórz własne CV łatwo i szybko — i zdobądź pracę.
Piszą o nas: