Stwórz profesjonalne CV teraz!
List motywacyjny architekt [też krajobrazu]: wzór i porady
Piszą o nas:
Swój list motywacyjny architekt powinien napisać nawet wtedy, gdy pracodawca o to nie prosi. W ten sposób możesz pokazać, że naprawdę zależy Ci na stanowisku i nie wysyłasz masowo identycznych dokumentów aplikacyjnych.
W tym artykule pokażę Ci przykładowe wzory listów motywacyjnych architekta oraz architekta krajobrazu i wyjaśnię, jak sam możesz je napisać. Dzięki temu łatwiej zaprojektujesz swoją wymarzoną przyszłość zawodową.
Twój list motywacyjny napisze się sam — jeśli skorzystasz z kreatora listu motywacyjnego LiveCareer. Wybierz profesjonalny szablon, odpowiedz na kilka prostych pytań, a program jednym kliknięciem wygeneruje dla Ciebie profesjonalny list do pracy.
Zobacz też wzór listu motywacyjnego dla swojego zawodu.
Zobacz też inne nasze poradniki:
- architect CV example (wzór po angielsku)
- CV inżyniera budowy
- życiorys artystyczny.
List motywacyjny architekt — wzór
Miejscowość, data
Anna Kreska
Numer telefonu
Adres e-mail
Imię i nazwisko adresata
Stanowisko adresata (np. HR manager)
Nazwa firmy
Adres firmy
Szanowni Państwo,
aplikuję na stanowisko architekta wnętrz w Państwa firmie. Wierzę, że moja ścieżka edukacji oraz doświadczenie zawodowe są dla Państwa dowodem na to, że praca architekta to moja pasja oraz świadomy wybór.
Poniżej przedstawiam trzy powody, dla których warto mnie zatrudnić.
- Mam ponad 3-letnie doświadczenie jako architekt w firmie XYZ, gdzie zajmuję się m.in. projektowaniem wnętrz biur, domów jednorodzinnych i budynków użytku publicznego. Ponad 20 moich projektów wygrało w przetargach na terenie całej Polski.
- Od lat interesuję się psychologią kolorów oraz rodzajami i strukturą materiałów wykorzystywanych do wnętrz. Dzięki temu wnętrza, które tworzę, są przyjemne w odbiorze i jeszcze lepiej spełniają swoje funkcje.
- Jestem osobą empatyczną i zawsze z uwagą słucham o potrzebach klientów, co z przyjemnością wykorzystam w pracy dla Państwa. Klienci wielokrotnie chwalili mnie za wykonanie projektu idealnie dopasowanego do ich potrzeb.
Dziękuję za poświęcony mi czas. Chętnie spotkam się z Państwem podczas rozmowy kwalifikacyjnej, gdzie szerzej opowiem o sobie i swojej pracy.
Z poważaniem
Anna Kreska
A oto przykładowy wzór dla architekta krajobrazu:
List motywacyjny architekt krajobrazu — wzór
Miejscowość, data
Maciej Motyka
Numer telefonu
Adres e-mail
Imię i nazwisko adresata
Stanowisko adresata (np. HR manager)
Nazwa firmy
Adres firmy
Szanowny Panie,
z przyjemnością aplikuję na stanowisko architekta krajobrazu w Państwa firmie. Projektowanie otoczenia człowieka z wykorzystaniem roślinności i naturalnej rzeźby terenu to moja największa pasja, którą rozwijam też w prywatnym życiu (m.in. we własnym ogrodzie).
Dlaczego wierzę, że dobrze sprawdzę się na tym stanowisku?
- Posiadam już 5-letnie doświadczenie na stanowisku architekta, a na co dzień zajmuję się m.in. projektowaniem ogrodów i parków. Dzięki temu proces wdrożenia mnie w nowe obowiązki będzie znacznie krótszy i szybciej zajmę się docelowymi obowiązkami.
- W swoim portfolio mam ponad 250 udanych projektów, które cieszyły się dużym uznaniem klientów. Tworzyłem ogrody w wielu różnych stylach — m.in. francuskim, angielskim i japońskim. Wierzę, że dzięki tym doświadczeniom z łatwością sprostam wymaganiom klientów Pana firmy.
- Jestem osobą kreatywną i samodzielną, więc często wykazuję się dodatkową inicjatywą. Chętnie uczę się też nowych metod, technik oraz programów, by stale poszerzać swoje kompetencje zawodowe.
Z przyjemnością spotkam się z Panem osobiście, aby szerzej opowiedzieć o swoim doświadczeniu, przedstawić kilka projektów i odpowiedzieć na wszystkie pytania.
Łączę wyrazy szacunku
Maciej Motyka
Jak napisać list motywacyjny architekta?
- List motywacyjny architekta zaadresuj do właściciela firmy lub rekrutera. Podaj jego imię i nazwisko oraz nazwę zajmowanego stanowiska, a także pełną nazwę i adres firmy.
- Zacznij list motywacyjny architekta w taki sposób, by pracodawca z zaciekawieniem przeczytał jego dalszą część. W tym celu możesz wymienić swój najważniejszy atut z CV lub podkreślić pasję do wykonywania zawodu.
- Przedstaw pracodawcy kilka argumentów, które przemawiają na Twoją korzyść. Postaraj się nie kopiować informacji z CV, tylko umiejętnie je rozwinąć. Skup się na tym, w jaki sposób pomożesz nowej firmie i dlaczego Twoje kompetencje są dla pracodawcy cenne — podpowiedzi znajdziesz w ofercie pracy.
- W liście motywacyjnym architekta używaj oficjalnych słów i zwrotów — np. „Szanowny Panie” lub „Łączę wyrazy szacunku”. W ten sposób pokażesz, że jesteś miłą i kulturalną osobą, co jest niezbędne w kontakcie z klientami.
- Zakończ list motywacyjny architekta, podkreślając chęć udziału w rozmowie kwalifikacyjnej. W tym miejscu możesz też podziękować pracodawcy za poświęcony Ci czas.
Już wiesz, jak może wyglądać gotowy list motywacyjny projektanta. Jednak pamiętaj, że należy wysłać go do pracodawcy razem z profesjonalnym CV architekta, które zostanie przeczytane w pierwszej kolejności. Taki życiorys łatwo przygotujesz w naszym generatorze CV.
Przeczytaj też, jak zostać architektem w Polsce.
Stwórz skuteczne CV w kilka minut. Wybierz profesjonalny szablon CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje CV dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.
Kreator CV online LiveCareer to narzędzie, w którym najszybciej stworzysz profesjonalne CV i pobierzesz je jako PDF lub DOC.
Tworzysz list motywacyjny architekta i masz więcej pytań? Napisz je w komentarzu, a ja spróbuję Ci pomóc.
Jak sprawdzamy treści na LiveCareer?
Nasz zespół sprawdził ten artykuł pod kątem zgodności z procesem redakcyjnym LiveCareer.pl. Dzięki temu porady naszych ekspertów są spójne z aktualnymi standardami i trendami w pisaniu CV oraz listów motywacyjnych. Zaufało nam już ponad 10 milionów kandydatów, którym pomogliśmy zdobyć wymarzoną pracę. Przygotowanie każdego z artykułów jest poprzedzone uważną analizą dostępnych raportów i badań, aby nasze treści odpowiadały na aktualne potrzeby rynku pracy.
O autorze
Żaneta Spadło jest ekspertką ds. kariery i pisarką, cytowaną m.in. przez Forbes Woman Polska, Rzeczpospolitą, PulsHR, Polską Agencję Prasową, Polskę Press, Dzień Dobry TVN i Puls Biznesu. Jako absolwentka dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, od ponad 10 lat działa w marketingu i mediach. Od 2019 roku Żaneta pisze oparte na eksperckiej wiedzy, badaniach i własnym doświadczeniu artykuły poradnikowe z zakresu szukania pracy, pisania dokumentów aplikacyjnych, prawa pracy i autoprezentacji, zgodne z oficjalnymi wytycznymi LiveCareer. W 2021 roku napisała kompleksowy e-book dla czytelników LiveCareer, zatytułowany „Jak napisać świetne CV i dostać pracę”.
Oceń ten artykuł:
List motywacyjny architekt
Średnia:
Chcesz stworzyć skuteczne CV?
Wypróbuj kreator CV za darmoPodobne artykuły
Zasady pisania CV na 2024. Jak spełnić kryteria oceny CV?
Poznaj zasady pisania CV i dowiedz się, jak spełnić kryteria stawiane przez pracodawców. W artykule znajdziesz wzór CV oraz 10 praktycznych wskazówek.
List motywacyjny (wzór doc) do pobrania i 8 szablonów Word
Zobacz wzór doc listu motywacyjnego do pobrania i 8 profesjonalnych szablonów listów motywacyjnych w Word. Sprawdź darmowe tekstowe wzory listów do pracy dla 50+ zawodów.
Jak zostać projektantem wnętrz [też bez studiów]? Porady
Zobacz, jak krok po kroku zostać projektantem wnętrz (też bez studiów). Poznaj wymagania dla dekoratorów i sprawdź, jak dostać pracę architekta wnętrz.
Piszą o nas: