Stwórz profesjonalne CV teraz!
List motywacyjny do promotora - wzór na studia i porady
Piszą o nas:
W liście motywacyjnym do promotora powinieneś pokazać, dlaczego zależy ci na podjęciu edukacji na wybranej uczelni, wydziale i kierunku. Zależnie od tego, w jakim celu piszesz taki dokument, powinien on wyglądać inaczej, jednak ogólne zasady pisania oficjalnego listu są podobne.
Dlatego w tym artykule zobaczysz przykładowy wzór listu motywacyjnego do promotora. Wyjaśnię Ci też, jak go napisać, by zrobić dobre pierwsze wrażenie i osiągnąć swój cel.
Twój list motywacyjny napisze się sam — jeśli skorzystasz z kreatora LiveCareer. Wybierz szablon listu motywacyjnego, odpowiedz na kilka prostych pytań, a program jednym kliknięciem wygeneruje dla Ciebie profesjonalny list do pracy.
Zobacz też podobne wzory CV i wzory listów motywacyjnych:
List motywacyjny do promotora — wzór
Miejscowość, data
Imię i nazwisko kandydata
Adres zamieszkania
Nr telefonu
Adres e-mail
Tytuł naukowy adresata
Imię i nazwisko adresata
Stanowisko adresata (np. Promotor / Przewodniczący komisji rekrutacyjnej)
Nazwa uczelni
List motywacyjny na studia podyplomowe
Management i zarządzanie projektami
w roku akademickim 2022/2023
Szanowny Panie Promotorze,
zwracam się z prośbą o przyjęcie mnie na studia podyplomowe na kierunku management i zarządzanie projektami na [nazwa uczelni] w [miasto].
Swoją prośbę motywuję tym, że ukończyłem już marketing i zarządzanie na Uniwersytecie ekonomicznym w Krakowie, gdzie obroniłem pracę magisterską pt. „Zarządzanie marketingiem mikroprzedsiębiorstw”. Chciałbym podnieść swoje kwalifikacje z zakresu zarządzania, ponieważ od roku pracuję w firmie FCE Corporation, gdzie kieruję 50-osobowym zespołem.
Dzięki pozyskaniu nowych umiejętności z tej dziedziny będę mógł skuteczniej kierować pracą zespołu oraz szkolić kolejnych managerów.
Proszę o pozytywne rozpatrzenie mojej prośby.
Z wyrazami szacunku
Twoje imię i nazwisko
Jak napisać list motywacyjny do promotora?
- List motywacyjny do promotora zacznij od podania swoich danych osobowych i kontaktowych oraz danych adresata. Pamiętaj o podaniu jego tytułów naukowych oraz pełnej nazwy uczelni — środowisko akademickie w Polsce często jest na to wyczulone.
- Napisz krótki wstęp do listu motywacyjnego, w którym wyjaśnisz, na jakie studia i na której uczelni aplikujesz.
- Przedstaw krótko kilka argumentów, które przemawiają za tym, że warto przyjąć Cię do grona studentów. Możesz wspomnieć m.in. o swojej ścieżce edukacyjnej, wolontariacie lub pracy zawodowej, które pokrywają się z programem nauczania na danym kierunku.
- Używaj zwrotów grzecznościowych typowych dla formalnej korespondencji — np. Szanowna Pani Promotor/Szanowny Panie Promotorze, Z poważaniem i/lub Z wyrazami szacunku. W ten sposób pokażesz swoją wysoką kulturę osobistą.
- Zakończ list motywacyjny, prosząc o pozytywne rozpatrzenie Twojej prośby.
Już wiesz, jak może wyglądać list motywacyjny do promotora — na jego podstawie możesz teraz napisać własny dokument. Aby wyglądał starannie i był czytelny, możesz skorzystać z kreatora listu motywacyjnego.
Stwórz skuteczne CV w kilka minut. Wybierz profesjonalny szablon CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje CV dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.
Kreator CV online LiveCareer to narzędzie, w którym najszybciej stworzysz profesjonalne CV i pobierzesz je jako PDF lub DOC.
Jeśli piszesz list motywacyjny do promotora i masz więcej pytań, napisz je na forum poniżej — chętnie Ci pomogę.
Jak sprawdzamy treści na LiveCareer?
Nasz zespół sprawdził ten artykuł pod kątem zgodności z procesem redakcyjnym LiveCareer.pl. Dzięki temu porady naszych ekspertów są spójne z aktualnymi standardami i trendami w pisaniu CV oraz listów motywacyjnych. Zaufało nam już ponad 10 milionów kandydatów, którym pomogliśmy zdobyć wymarzoną pracę. Przygotowanie każdego z artykułów jest poprzedzone uważną analizą dostępnych raportów i badań, aby nasze treści odpowiadały na aktualne potrzeby rynku pracy.
O autorze
Żaneta Spadło jest ekspertką ds. kariery i pisarką, cytowaną m.in. przez Forbes Woman Polska, Rzeczpospolitą, PulsHR, Polską Agencję Prasową, Polskę Press, Dzień Dobry TVN i Puls Biznesu. Jako absolwentka dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, od ponad 10 lat działa w marketingu i mediach. Od 2019 roku Żaneta pisze oparte na eksperckiej wiedzy, badaniach i własnym doświadczeniu artykuły poradnikowe z zakresu szukania pracy, pisania dokumentów aplikacyjnych, prawa pracy i autoprezentacji, zgodne z oficjalnymi wytycznymi LiveCareer. W 2021 roku napisała kompleksowy e-book dla czytelników LiveCareer, zatytułowany „Jak napisać świetne CV i dostać pracę”.
Oceń ten artykuł:
List motywacyjny do promotora
Średnia:
Chcesz stworzyć skuteczne CV?
Wypróbuj kreator CV za darmoPodobne artykuły
Jak napisać list motywacyjny? Wzór i przykłady listów do pracy
Jak napisać list motywacyjny, który sprawi, że pracodawca zaprosi Cię na rozmowę kwalifikacyjną? Zobacz gotowy wzór listu do pracy i praktyczne przykłady.
Jak napisać CV: wzór do pracy i omówienie CV w 2024
Zobacz, jak napisać CV do pracy, żeby zwrócić uwagę rekruterów. W artykule znajdziesz wzór CV na 2024 i przykłady dobrze napisanych CV dla różnych zawodów.
Jakie studia wybrać w 2024: najlepsze i przyszłościowe kierunki
Co studiować? Jakie kierunku studiów są najlepsze i najbardziej przyszłościowe w 2023? Zobacz ranking i dowiedz się, co warto studiować, żeby dobrze zarabiać.
Piszą o nas: