Stwórz profesjonalne CV teraz!
List motywacyjny do szkoły ponadpodstawowej - jak napisać?
Piszą o nas:
Dobry list motywacyjny do szkoły ponadpodstawowej (np. liceum) to Twoja wizytówka. Aby dyrekcja chętniej przyjęła Cię do grona uczniów, powinieneś pokazać, że jesteś osobą utalentowaną, sumienną i nastawioną na cel. Jak to zrobić?
W tym artykule wyjaśnię Ci, jak krok po kroku napisać list motywacyjny do szkoły ponadpodstawowej. Pokażę Ci przykładowy wzór takiego dokumentu i wyjaśnię, co zrobić, by łatwiej wyróżnić się na tle innych kandydatów.
Twój list motywacyjny napisze się sam — wybierz szablon listu motywacyjnego, a potem zdaj się na pomoc kreatora dokumentów aplikacyjnych LiveCareer.
Zobacz też podobne wzory CV i listów motywacyjnych:
List motywacyjny do szkoły ponadpodstawowej — przykładowy wzór
Miejscowość, data
Martyna Staranna
Uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi
im. Urszuli Kochanowskiej w Kozienicach
Numer telefonu
Adres e-mail
Imię i nazwisko adresata
Stanowisko adresata (np. Dyrektor)
Nazwa szkoły
Adres szkoły
Szanowna Pani Dyrektor,
zwracam się z prośbą o przyjęcie mnie w poczet uczniów Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Wojciecha Gersona w Warszawie. Wierzę, że moje umiejętności plastyczne, kreatywność i sumienność pozwolą mi czerpać z zajęć maksymalnie dużo, a w przyszłości godnie reprezentować Państwa szkołę.
Oto trzy powody, dla których uważam, że warto przyjąć mnie do grona uczniów.
- Rysunek i malarstwo to moja pasja i to z nimi zamierzam związać swoją przyszłość zawodową — po ukończeniu liceum planuję studiować w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.
- W ubiegłym roku szkolnym otrzymałam wyróżnienie w VI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym Dzieci i Młodzieży w kategorii wiekowej 12-14 lat (za pracę pt. Kompozycja IV). Wierzę, że wysoki poziom nauczania w Pani liceum umożliwi mi osiągnięcie kolejnych sukcesów.
- Jestem osobą sumienną, zaangażowaną i odpowiedzialną — moja średnia ocen na zakończenie VIII klasy wyniosła 4.7. Jako uczennica I klasy Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych chciałabym ten wynik powtórzyć.
Z przyjemnością wezmę udział w procesie rekrutacyjnym oraz egzaminie wstępnym. Do niniejszego listu załączam też wybrane prace plastyczne mojego autorstwa.
Z wyrazami szacunku
Martyna Staranna
Jak napisać list motywacyjny do szkoły ponadpodstawowej?
- Napisz krótki wstęp do listu motywacyjnego, w którym wyjaśnisz, dlaczego aplikujesz do wybranej szkoły ponadpodstawowej.
- Przedstaw krótko kilka argumentów, które przemawiają za tym, że warto przyjąć Cię do danej szkoły. Możesz wspomnieć m.in. o swoich sukcesach edukacyjnych, wolontariacie lub pasji, która pokrywa się z programem nauczania w danej szkole.
- Używaj zwrotów grzecznościowych typowych dla formalnej korespondencji — np. Szanowna Pani Dyrektor, Z poważaniem i/lub Z wyrazami szacunku. W ten sposób dowiedziesz swojej dojrzałości i wysokiej kultury osobistej.
- Zakończ list motywacyjny, podkreślając swoją gotowość do udziału w rekrutacji i egzaminach (o ile szkoła takie prowadzi).
Już wiesz, jak napisać list motywacyjny do szkoły ponadpodstawowej — na tej podstawie możesz teraz stworzyć własny dokument. Aby Twój dokument wyglądał starannie i profesjonalnie, skorzystaj z kreatora listu motywacyjnego. A jeśli dana szkoła tego wymaga, do swojej aplikacji możesz również załączyć CV — w jego napisaniu pomoże Ci generator CV LiveCareer.
Stwórz skuteczne CV w kilka minut. Wybierz profesjonalny szablon CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje CV dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.
Kreator CV online LiveCareer to narzędzie, w którym najszybciej stworzysz profesjonalne CV i pobierzesz je jako PDF lub DOC.
Masz dodatkowe pytania o list motywacyjny do szkoły ponadpodstawowej? Napisz je na forum poniżej — chętnie Ci pomogę.
Jak sprawdzamy treści na LiveCareer?
Nasz zespół sprawdził ten artykuł pod kątem zgodności z procesem redakcyjnym LiveCareer.pl. Dzięki temu porady naszych ekspertów są spójne z aktualnymi standardami i trendami w pisaniu CV oraz listów motywacyjnych. Zaufało nam już ponad 10 milionów kandydatów, którym pomogliśmy zdobyć wymarzoną pracę. Przygotowanie każdego z artykułów jest poprzedzone uważną analizą dostępnych raportów i badań, aby nasze treści odpowiadały na aktualne potrzeby rynku pracy.
O autorze
Żaneta Spadło jest ekspertką ds. kariery i pisarką, cytowaną m.in. przez Forbes Woman Polska, Rzeczpospolitą, PulsHR, Polską Agencję Prasową, Polskę Press, Dzień Dobry TVN i Puls Biznesu. Jako absolwentka dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, od ponad 10 lat działa w marketingu i mediach. Od 2019 roku Żaneta pisze oparte na eksperckiej wiedzy, badaniach i własnym doświadczeniu artykuły poradnikowe z zakresu szukania pracy, pisania dokumentów aplikacyjnych, prawa pracy i autoprezentacji, zgodne z oficjalnymi wytycznymi LiveCareer. W 2021 roku napisała kompleksowy e-book dla czytelników LiveCareer, zatytułowany „Jak napisać świetne CV i dostać pracę”.
Oceń ten artykuł:
List motywacyjny do szkoly ponadpodstawowej
Średnia:
Chcesz stworzyć skuteczne CV?
Wypróbuj kreator CV za darmoPodobne artykuły
Jak napisać CV: wzór do pracy i omówienie CV w 2024
Zobacz, jak napisać CV do pracy, żeby zwrócić uwagę rekruterów. W artykule znajdziesz wzór CV na 2024 i przykłady dobrze napisanych CV dla różnych zawodów.
Podpis elektroniczny kwalifikowany: co to i jak go uzyskać?
Zobacz, czym jest podpis elektroniczny i do czego możesz go wykorzystać. Sprawdź, jak uzyskać podpis elektroniczny i ile to kosztuje.
Rozmowa kwalifikacyjna nauczyciel (też dyplomowany): pytania
Sprawdź, jak wygląda rozmowa o pracę nauczyciela, również przedszkola. Zobacz przykłady pytań i odpowiedzi na rozmowie kwalifikacyjnej przy awansie zawodowym.
Piszą o nas: