Stwórz profesjonalne CV teraz!
List motywacyjny: ośrodek pomocy społecznej [wzór]
Piszą o nas:
Jeśli starasz się o posadę w ośrodku pomocy społecznej, razem z CV musisz wysłać również list motywacyjny. Pracownik MOPS lub OPS, który przeczyta Twoje dokumenty aplikacyjne, będzie chciał znaleźć w nich konkretne cechy i kwalifikacje, dlatego musisz je uwzględnić we własnym liście do pracy.
W tym artykule pokażę Ci profesjonalny wzór listu motywacyjnego do pracy w ośrodku pomocy społecznej. Podpowiem Ci też, jak w kilku zdaniach możesz podkreślić swoje atuty i wzbudzić zaufanie potencjalnego pracodawcy. Dzięki temu łatwiej dostaniesz pracę.
Twój list motywacyjny napisze się sam — jeśli skorzystasz z gotowego szablonu listu motywacyjnego w naszym kreatorze. Odpowiedz na kilka prostych pytań, a program jednym kliknięciem wygeneruje dla Ciebie profesjonalny list do pracy.
Zobacz też wzory listów motywacyjnych dla innych branż i zawodów.
List motywacyjny do pracy w ośrodku pomocy społecznej — wzór
Miejscowość, data
Jadwiga Zasiłek
Numer telefonu
Adres e-mail
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
ul. Jagiellońska 17
40-032 Katowice
Szanowni Państwo,
z przyjemnością aplikuję na stanowisko pracownika socjalnego w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Katowicach.
Zainteresowała mnie Państwa oferta, ponieważ od 3 lat pracuję na podobnym stanowisku. Jestem przekonana, że zdobyta w ten sposób wiedza oraz kwalifikacje pozwolą mi wyjść naprzeciw Państwa oczekiwaniom.
Poniżej przedstawiam trzy powody, dla których warto mnie zatrudnić.
- Podczas 3-letniej pracy w MOPS w Gliwicach pomogłam ponad 80 rodzinom zdobyć świadczenia socjalne, co znacznie poprawiło ich sytuację środowiskową. Dlatego nie będę miała problemu z obsługą petentów, a wdrożenie mnie do pracy potrwa znacznie krócej.
- Ukończone studia z zakresu pomocy społecznej pozwoliły mi dobrze poznać ustawę o pomocy społecznej oraz przepisów wykonawczych (w tym rozporządzenia w sprawie rodzinnego wywiadu środowiskowego). Dzięki temu będę samodzielnym i wydajnym pracownikiem Państwa zakładu.
- Wyróżnia mnie odpowiedzialność za pracę oraz duża odporność na stres — w poprzedniej pracy wielokrotnie pomagałam członkom rodzin borykających się z przemocą lub chorobą alkoholową. Wierzę, że to doświadczenie ułatwi mi skuteczne i racjonalne rozwiązywanie problemów, z jakimi borykają się Państwa petenci.
Bardzo dziękuję za poświęcony czas. Chętnie spotkam się z Państwem podczas rozmowy kwalifikacyjnej, aby odpowiedzieć na wszystkie Państwa pytania oraz porozmawiać o ewentualnej współpracy.
Z wyrazami szacunku
Jadwiga Zasiłek
Już wiesz, jak wygląda dobry list motywacyjny do pracy w ośrodku pomocy społecznej. Teraz podpowiem Ci, jak ciekawie opisać w nim swoje doświadczenie zawodowe z CV i co zrobić, wywrzeć dobre wrażenie na przyszłych przełożonych.
Każdy list motywacyjny stworzony w kreatorze możesz łatwo edytować i dopasować do konkretnej oferty pracy. Podaj nazwę stanowiska i firmy, do której aplikujesz, a narzędzie dostosuje treść za Ciebie. Stwórz profesjonalny list motywacyjny szybciej niż kiedykolwiek i aplikuj o pracę bez straty czasu.
Jak napisać list motywacyjny do pracy w ośrodku pomocy społecznej?
Jeśli aplikujesz do pracy w ośrodku pomocy społecznej, musisz nie tylko spełnić formalności, ale i pokonać pozostałych kandydatów o podobnych kwalifikacjach. Jeżeli więc chcesz dostać pracę w MOPS lub OPS, swoje dokumenty aplikacyjne musisz przygotować perfekcyjnie.
Twój list motywacyjny do pracy w ośrodku pomocy społecznej musi też spełniać wymogi formalne, jakie obowiązują we wszystkich listach motywacyjnych do urzędów. Dlatego u góry napisz nazwę miejscowości i datę złożenia aplikacji, a niżej — te same dane osobowe co w CV (imię i nazwisko, numer telefonu i adres e-mail). W kolejnym akapicie podaj pełną nazwę i adres placówki, do której aplikujesz.
Chcesz, by rekruter od razu Cię zapamiętał? Już na początku listu motywacyjnego do MOPS wymień swój największy atut z CV. Może to być chociażby długie doświadczenie zawodowe lub najważniejsze osiągnięcie w Twojej dotychczasowej karierze (np. zdobyta nagroda pracownicza, pochwała ze strony szefa lub szybki awans).
W kolejnych akapitach listu motywacyjnego pracownika socjalnego w ośrodku pomocy społecznej wyjaśnij, dlaczego warto Cię zatrudnić, powołując się na konkretne korzyści dla pracodawcy. Żeby Twój dokument był skuteczny, w tym miejscu zawiąż do wymagań zawartych w ogłoszeniu o pracę (aktualne oferty znajdziesz m.in. pod tym linkiem). Kluczowe informacje możesz wyróżnić grubszą czcionką.
Piszesz list motywacyjnym bez doświadczenia? W takim wypadku wspomnij o wykształceniu i napisz, czego nauczyłeś się w trakcie studiów. Szerzej opisz kursy i szkolenia z CV, w których brałeś udział (np. o konkretnych przepisach lub wybranym zagadnieniu z zakresu pomocy społecznej). Wspomnij o odbytych praktykach lub wolontariacie związanym z pracą społeczną.
Ale pamiętaj, że nawet urzędnicy nie lubią czytać długich i skomplikowanych dokumentów, dlatego Twój list motywacyjny powinien być krótki (wystarczy 1 strona A4). Toteż nie kopiuj słowo w słowo treści curriculum vitae, ale umiejętnie rozwiń je o kluczowe informacje. Dzięki temu sprawisz, że Twój list motywacyjny na pracownika MOPS będzie dla czytelnika wartością dodatkową. Jak to zrobić?
Możesz np. opisać dwie lub trzy wybrane kompetencje z Twojego CV, przedstawiając je w świetle konkretnych sytuacji z dotychczasowej kariery. Twój zawód wymaga kontaktu z ludźmi w trudnej sytuacji życiowej, dlatego w liście motywacyjnym do MOPS skup się również na umiejętnościach miękkich i interpersonalnych.
Następnie wyraź chęć udziału w rozmowie kwalifikacyjnej i krótko zakończ list motywacyjny do pracy w ośrodku pomocy społecznej. Pamiętaj, by stosować typowe dla listu motywacyjnego zwroty grzecznościowe, np. Z poważaniem lub Z wyrazami szacunku. Na końcu podpisz się imieniem i nazwiskiem. A jeśli składasz dokumenty osobiście lub wysyłasz je pocztą, list motywacyjny musisz podpisać odręcznie.
Jednak nawet dobry list motywacyjny do MOPS nie wystarczy, by dostać pracę. Do swojej aplikacji musisz również załączyć profesjonalne CV. W tym celu skorzystaj z naszego programu do pisania CV, w którym znajdziesz gotowe zdania do użycia i podpowiedzi ekspertów.
Zobacz również: Jak zostać opiekunem osoby niepełnosprawnej dorosłej? Porady.
Stwórz skuteczne CV w kilka minut. Wybierz profesjonalny szablon CV i szybko wypełnij wszystkie sekcje CV dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.
Kreator CV online LiveCareer to narzędzie, w którym najszybciej stworzysz profesjonalne CV i pobierzesz je jako PDF lub DOC.
Piszesz list motywacyjny do pracy w ośrodku pomocy społecznej i masz więcej pytań? Zadaj mi je w komentarzu na forum poniżej.
Jak sprawdzamy treści na LiveCareer?
Nasz zespół sprawdził ten artykuł pod kątem zgodności z procesem redakcyjnym LiveCareer.pl. Dzięki temu porady naszych ekspertów są spójne z aktualnymi standardami i trendami w pisaniu CV oraz listów motywacyjnych. Zaufało nam już ponad 10 milionów kandydatów, którym pomogliśmy zdobyć wymarzoną pracę. Przygotowanie każdego z artykułów jest poprzedzone uważną analizą dostępnych raportów i badań, aby nasze treści odpowiadały na aktualne potrzeby rynku pracy.
O autorze
Żaneta Spadło jest ekspertką ds. kariery i pisarką, cytowaną m.in. przez Forbes Woman Polska, Rzeczpospolitą, PulsHR, Polską Agencję Prasową, Polskę Press, Dzień Dobry TVN i Puls Biznesu. Jako absolwentka dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, od ponad 10 lat działa w marketingu i mediach. Od 2019 roku Żaneta pisze oparte na eksperckiej wiedzy, badaniach i własnym doświadczeniu artykuły poradnikowe z zakresu szukania pracy, pisania dokumentów aplikacyjnych, prawa pracy i autoprezentacji, zgodne z oficjalnymi wytycznymi LiveCareer. W 2021 roku napisała kompleksowy e-book dla czytelników LiveCareer, zatytułowany „Jak napisać świetne CV i dostać pracę”.
Oceń ten artykuł:
List motywacyjny osrodek pomocy
Średnia:
Chcesz stworzyć skuteczne CV?
Wypróbuj kreator CV za darmoPodobne artykuły
Przykładowe CV do pracy: 70+ wzorów, jak napisać
Sprawdź darmowe przykładowe CV dla ponad 70 zawodów. Zobacz profesjonalne przykłady szablonów i wzorów CV na 2022 rok i stwórz dokument dla siebie.
Proste CV: wzór jak napisać i 18 prostych CV szablonów online
Dowiedz się, jak napisać proste CV i zobacz 18 prostych CV wzorów do wypełnienia online i pobrania. Stwórz własne CV łatwo i szybko — i zdobądź pracę.
Darmowy kreator CV [+ bez logowania]: zalety, wady i funkcje
Poznaj zalety i wady 10 najpopularniejszych darmowych kreatorów CV online. Zobacz, jakie funkcje kreatorów CV są za darmo i gdzie stworzysz CV bez logowania.
Piszą o nas: